Vlaanderen kreeg al voor 1.500k € schadeclaims slechte wegen

Plaats hier berichten die met Lotus te maken hebben, maar niet specifiek bedoeld is op een bepaald type/model.
Plaats reactie
Gebruikersavatar
Frederik
Site Admin
Berichten: 11313
Lid geworden op: 12 aug 2008, 01:26
Auto: Elan & Evora
Locatie: Waregem
Contacteer:

Vlaanderen kreeg al voor 1.500k € schadeclaims slechte wegen

Bericht door Frederik »

Vlaanderen kreeg al voor 1,5 miljoen euro schadeclaims door slechte wegen
18/11/10 - bron : hln.be


Bij de Afdeling Juridische Dienstverlening (AJD) van de Vlaamse overheid zijn al voor 1,5 miljoen euro claims ingediend voor schade aan auto's door de slechte staat van de wegen. Dat heeft Vlaams minister van Mobiliteit en Openbare Werken Hilde Crevits vandaag gezegd in de bevoegde commissie van het Vlaams parlement.
Dat er dit jaar een recordaantal schadeclaims is ingediend bij de Vlaamse overheid was al bekend. Op dit moment heeft de AJD zo'n 1.600 dossiers ontvangen. Dat zijn er al dubbel zoveel als in heel 2009.

De tot nu toe ingediende claims bedragen in totaal 1,5 miljoen euro, maar minister Crevits verwacht dat dat bedrag tegen het einde van het jaar de 2 miljoen euro zal overschrijden. In 2008 en 2009 betaalde de Vlaamse overheid respectievelijk 1,5 en 1,2 miljoen euro voor schadeclaims rond de slechte staat van de wegen.

De autoverzekeraars vinden goed de weg naar de Vlaamse overheidsdiensten om schade door slechte wegen op Vlaanderen te verhalen. Crevits is dan ook niet van plan om de procedure aan te passen. Marino Keulen merkte op dat, ondanks dat verzekeraars de schade verhalen op de Vlaamse overheid, de premies toch de hoogte ingaan. Verzekeringen zijn federale materie, maar Crevits plant op het einde van komende winter wel een korte evaluatie van de Vlaamse schadeclaimprocedure met de verzekeraars.

(belga/adb)
media_xl_3947302.jpg
media_xl_3947302.jpg (16.67 KiB) 1732 keer bekeken
Gebruikersavatar
Blue Darkness
Berichten: 3056
Lid geworden op: 12 aug 2008, 16:12
Naam: Gunther
Auto: Esprit GT3
Locatie: Linter (Belgium)
Contacteer:

Re: Vlaanderen kreeg al voor 1.500k € schadeclaims slechte w

Bericht door Blue Darkness »

Niet verwonderlijk als je ziet hoe onze wegen erbij liggen... :?
Red Baron
Berichten: 1910
Lid geworden op: 09 dec 2009, 14:38
Naam: Stijn
Auto: Dax Rush, Elise S1
Locatie: Sijsele (Belgium)

Re: Vlaanderen kreeg al voor 1.500k € schadeclaims slechte w

Bericht door Red Baron »

Zal zeker niet verbeteren na de komende winter !

Dubbel zoveel strooizout als vorig jaar voorradig

Provincies, gemeenten, weersvoorspellers, automobiel- en vrachtwagenfederaties, de federale politie en De Lijn hebben een winteractieprotocol ondertekend om de verkeershinder bij extreme winterse omstandigheden beter aan te pakken. Het meest opvallend zijn de bijkomende maatregelen van het Agentschap Wegen en Verkeer (AWV).

Zo werd Bruno Heirbrant aangesteld als "winterdienstcoördinator" die bij activering van het winteractieplan de maatregelen coördineert. Hij wordt het centrale aanspreekpunt voor alle instanties.

Door de tekorten de voorbije winter is nu een veel grotere zoutvoorraad aangelegd, met name 32.000 in plaats van 15.000 ton. Er wordt ook geëxperimenteerd met het strooien van pekel als alternatief ingeval van zouttekort.

Het strooien van zout gebeurt voortaan efficiënter. Zo worden 180 van de 300 vrachtwagens uitgerust met een autologic-module die "automatisch strooien" mogelijk maakt en rekening houdt met wegbreedte en temperaturen en zonder bediening van de chauffeur.

Bruno Heirbrant zegt overigens dat het AWV al jaren experimenteert met deze technologie en wereldwijd hiermee het verst gevorderd is. Zo houden de modules bijvoorbeeld ook rekening met rotondes. (belga/sps)

hln.be
17/11/10 15u06
De kortste verbinding tussen 2 punten is een rechte lijn.
De mooiste verbinding tussen 2 punten is een bocht.
De snelste en mooiste verbinding tussen 2 punten is een rechte lijn door een bocht !
914
Berichten: 342
Lid geworden op: 10 aug 2010, 16:14
Auto: Elise 1.6 CR

Re: Vlaanderen kreeg al voor 1.500k € schadeclaims slechte w

Bericht door 914 »

En dan betalen ze nog lang niet alles uit, ik heb vorig jaar een velg / band kapot gereden in zo'n put (10 cm diep en 50 cm lang op 20 cm breed).

Was op een gemeentelijke weg, zone 50, de put verscheen plots vanonder een voorligger en was volgens mij niet te ontwijken.

Toch kreeg ik een brief van het advocaten kantoor van de gemeente, dat gezien ik wist dat de wegen er slecht konden bijliggen, plus het feit dat je daar maar 50 mag, ik voldoende tijd had om die put te ontwijken en zij dus niet aansprakelijk zijn.

Had nochthans een uitgebreid fotodossier aangemaakt om mijn zaak te bepleiten en de volgende dag was dit stuk weg al afgebakend met hekkens en de dag erna was de schade hersteld. Intussen is dit stukje zelfs opnieuw aangelegd. Dus zo zeker moeten ze toch niet geweest zijn dat de putten te ontwijken waren.

Denk wel dat er een groot verschil is tussen schade op een gemeentelijke weg, dan wel een nationale / provinciale weg
Plaats reactie